Nasz program EAP

DLACZEGO EAP ICAS?

Udzielamy wsparcia, którego potrzebuje Twoja firma

Nasze usługi są zawsze „szyte na miarę”. Program EAP ICAS obejmuje szeroki zakres świadczeń dobranych tak, byśmy mogli dostosowywać działania do potrzeb. Twoi pracownicy mogą korzystać z oferty w elastyczny sposób – uzyskując wsparcie specjalistów w pokonywaniu indywidualnych i zbiorowych kryzysów, podnosząc swoją skuteczność i kompetencje radzenia sobie z trudnościami lub rozwijając umiejętności potrzebne do prowadzenia lepszego i bardziej satysfakcjonującego życia.


Analizy wykazują, że na 1 złotówkę wydaną na program EAP przypada najczęściej od 3 do 10, a niekiedy nawet 14 czy 16 złotych zysku.

Więcej o efektywności EAP
Wg badań EAP może zmniejszyć absencję o 6,5%*
Żródło: Nunes, A.P., Richmond, M.K., Pampel, F.C. et al. The Effect of Employee Assistance Services on Reductions in Employee Absenteeism. J Bus Psychol 33, 699-709 (2018).

OFERTA

I-EAP® – Indywidualne wsparcie pracowników

Przed każdym z nas codziennie życie stawia nowe wyzwania. Nie zawsze umiemy sami poradzić sobie z nimi tak, żeby nie pogarszały naszego samopoczucia i zdolności do działania. Potrzebujemy rozmowy, obiektywnego spojrzenia, wiedzy i doświadczenia innych, aby znaleźć najlepsze rozwiązania. Indywidualne EAP daje pracownikom Twojej firmy dostęp do szerokiego grona specjalistów, którzy pomogą im przejść przez trudności, nowe sytuacje i kryzysy oraz utrzymać równowagę w życiu zawodowym i osobistym.

Program dla pracowników i ich bliskich
Dostępne 24/7, wygodne i poufne wsparcie
Natychmiastowa, nielimitowana pomoc psychologiczna
Pomoc w sprawach osobistych – sesje psychoterapii
Wsparcie w pracy – psychologia biznesu, coaching, mentoring
Specjalistyczne wsparcie HR i menedżerów
Konsultacje prawne w szerokim zakresie specjalności
Porady w sprawach finansowych
Wdrożenie i dedykowana obsługa programu

OFERTA

G-EAP® - GRUPOWE wsparcie pracowników

Podobnie jak jednostki mogą tracić swój optymalny poziom funkcjonowania, tak zaburzona może zostać równowaga całych organizacji. Grupowe EAP oddziałuje na pracowników w szerokim zakresie po to, by rozwijać ich umiejętności i wspierać tworzenie relacji. Pomaga firmom tworzyć przyjazne środowisko pracy, a w razie potrzeby wspiera w przejściu przez zmiany organizacyjne, konflikty i sytuacje kryzysowe. Grupowe EAP najlepiej sprawdza się w połączeniu ze wsparciem indywidualnym, możesz jednak skorzystać tylko z tej oferty.

Cykliczna diagnoza potrzeb – Indeks Równowagi®
Stały i szeroki program webinariów edukacyjnych
Programy rozwojowe opracowane dla firmy
Zasoby edukacyjne – biblioteka nagrań i Strefa Wiedzy
Wydarzenia dla HR i menedżerów
Praca psychologiczna i coachingowa z grupami
Interwencje kryzysowe – program i pomoc na miejscu
Projektowanie rozwiązań dla organizacji
Wdrożenie i dedykowana obsługa programu

wdrożenie eap

Doświadczenie, które decyduje o sukcesie

Program EAP to skuteczne narzędzie zarządzania ryzykiem w firmie, ale nie spełni swojej funkcji, jeśli pracownicy nie będą z niego korzystać. Dlatego częścią naszej oferty jest aktywny udział we włączeniu programu w kulturę organizacyjną. Po podpisaniu umowy przeprowadzimy Twoją firmę przez wielokrotnie sprawdzony w praktyce proces wdrożenia, a w całym okresie współpracy będziemy brać udział w przygotowaniu akcji komunikacyjnych i razem z działem HR reagować na informacje zwrotne płynące od uczestników programu.

Doświadczenie, które decyduje o sukcesie

Jeśli chcesz sprawdzić jak działa Program EAP, skontaktuj się z nami

Przed podjęciem decyzji o wdrożeniu EAP umożliwimy Ci przetestowanie programu i pokażemy, jak współpracujemy z działem HR i obsługujemy osoby objęte programem.

Skontaktuj się