O EAP Space

Czym jest przestrzeń EAP?

W Przestrzeni EAP (EAP Space) przybliżamy ideę wspierania pracowników w firmach, prezentujemy opracowania specjalistów z dziedzin, które stanowią trzon działania programów wsparcia EAP (psychologia, prawo, finanse, ekonomia, sprawy pracownicze) oraz przedstawiamy przykłady zagadnień, z jakimi zwracają się do nas, do naszych konsultantów, beneficjenci Programów Wsparcia Pracowników EAP.

„Staramy się odczytać jakie wartości, co dla klienta jest ważne. Oznacza to, że mamy umiejętność odczytywania nie tylko tego, co widać gołym okiem, ale także – a może nawet bardziej – tego, co pozostaje schowane, ledwo dostrzegalne w firmie Klienta, a co fundamentalnie wpływa na procesy biznesowe wewnątrz i na zewnątrz firmy. To jest to, co możemy dać ze swojej strony. Przełożyć z języka deklaracji, czym jest tajemnicza usługa EAP, na praktykę codziennej pracy i życia firmy.”

— Janusz prendota, ceo ICAS Poland

Polska jest kolejnym krajem na świecie, w którym rynek pracy w wyniku pandemii koronawirusa diametralnie się zmienił. Sytuacja wymusza na zarządzających firmami uelastycznienie podejścia do zarządzania ludźmi oraz mądre i rozważne zastosowanie nowych zasad, które umożliwią powrót ludzi i firm do równowagi.

Ludzie są niespokojni, boją się o swoją przyszłość, bardzo trudno jest utrzymać dobrą atmosferę w firmie, wysoki poziom efektywności czy niską absencję. A zarządzający mierzą się z nieznanymi im dotąd zagadnieniami.

EAP jest bardzo dobrym narzędziem przywracania efektywności pracowników. Użytkownicy i beneficjenci tego programu, kontaktując się ze specjalistami i uzyskując konkretną pomoc, szybko odzyskują kontrolę nad swoim życiem, co przekłada się na zwiększenie zaangażowania w pracę. Równowaga praca-dom zostaje przywrócona, harmonia w firmie – również.

Zachęcamy do subskrybowania naszego EAP Space – będziemy aktywnie wspierać Państwa, dostarczając merytoryczny materiał do przemyśleń i wsparcia w podejmowaniu decyzji.

Bliska jest nam równowaga, w każdym tego słowa znaczeniu.

ICAS Poland jest częścią ICAS International – wiodącego na świecie dostawcy usług EAP w 75 krajach, obsługującego ponad 7000 firm i 7,5 mln pracowników. W Polsce działamy od 2012 roku. Pracujemy aktualnie dla 150 firm, wspierając ponad 160 tys. osób.